Cropped tennis skirt
$40.00
- Beautiful color
- Vegan nail polish
- Up to 60 days for free return
With the new fashion trends and all the available shopping options you can order your clothes online and make money without even leaving your house.
These days you can take your own inspiration and create something new for yourself. All you need to do is read books and magazines about fashion, watch videos on youtube, keep yourself updated on social media, and of course also shop online!
Material & Washing
| Material: | 80% polyamide, 20% elastane |
|---|---|
| Top part material: | 87% polyester, 13% elastan |
| Structure | Mesh, jersey |
| Care instructions | Machine wash at 40 ° C, do not tumble dry, Dry clean allowed, Machine wash on gentle cycle |
Size & Shape
| Model height: | Our model is 186 cm tall and is wearing size M |
|---|---|
| Length: | Short |
| Inner leg length: | 27 cm (Size M) |
| Outer leg length: | 44 cm (Size M) |
| Weight | 3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 50 × 200 in |
| size-clothes | S, M, L |
| fabric | Cashmere, Corduroy, Denim, Lyocell, Other, Tracksuit, Viscose, Wool |
| color | Black, Blue, Green |
Be the first to review “Cropped tennis skirt” Cancel reply
Up-Sells Products
-
Sleeveless tank t-shirt
Save15.7%Save $11.00Only$59.002027/06/28 17:00:00$70.00Original price was: $70.00.$59.00Current price is: $59.00. -
Topshop training t-shirt
Save47.5%Save $19.00Only$21.002027/08/28 17:00:00$40.00Original price was: $40.00.$21.00Current price is: $21.00.
Related Products
-
Single-breasted blazer
Save12.2%Save $11.00Only$79.00Rated 3.50 out of 52027/08/05 17:00:00$90.00Original price was: $90.00.$79.00Current price is: $79.00. -
Topshop midaxi dress
Save45%Save $81.00Only$99.00Rated 5.00 out of 5$180.00Original price was: $180.00.$99.00Current price is: $99.00.






Reviews
There are no reviews yet.